Statnett sørger for sikker levering av strøm og legger til rette for et velfungerende kraftmarked.

Folkeopplysning kamuflert som electric boogie

Nordmenns kunnskapsnivå om hvem som har ansvar for strømforsyningene i Norge er svært lavt. Dette ønsker Statnett å gjøre noe med.

I en fersk undersøkelse utført av Opinion svarer kun 12 % av de spurte at Statnett er ansvarlig for det landsdekkende hovednettet for strømforsyning i Norge. Statnett har derfor engasjert den kjente norske regissøren Joachim Trier for å lage et stykke folkeopplysning kamuflert som electric boogie.

Statnett har en sentral samfunnsoppgave med å sikre forsyningen av strøm til hele landet. Vårt mål er at kampanjen bidrar til å øke kjennskapen til hva Statnetts oppgave i samfunnet er: Vi binder Norge sammen, og sørger for at folk får strøm til hjemme sine. Vi håper reklamekampanjen dermed vil gjøre at flere får et mer bevisst forhold til Statnett.

Statnett skal investere og fornye kraftnettet for atskillige milliarder kroner de neste 10 årene. Til dette trenger vi kvalifisert arbeidskraft. Om lag 350 av de som jobber i Statnett om 5-6 år er ikke hos oss i dag. Og for å tiltrekke oss de beste kvalifiserte menneskene, må vi først gjøre oss bedre kjent blant dem.

Statnetts reklamekampanje starter på kino i uke 40. I tillegg vises filmene på TV fra uke 41 og utover høsten.

For mer informasjon om kampanjen, annonsemateriell, oversikt over filmene og sendeplan, se denne spesialutviklede internettsiden for kampanjen; www.bindersammen.no.

 

Send statnett til 2225 for å få en smakebit til din mobiltelefon.

 

Her kan du laste ned noen høytoppløsende stillbilder fra filmen:

Foto_Boggie på kraftverk (tif) >
Foto_Boggie på fjellet (tif) >
Foto_Boggie i byen (tif) >
Foto_Boogie i parken (tif) >


Kontaktperson i Statnett SF:
Kommunikasjonssjef Rune Gutteberg Hansen. Tlf.: 913 79 539.